Co to jest makijaż permanentny
Makijaż

Co to jest makijaż permanentny?

By

Makijaż permanentny to zabieg estetyczny, który można porównać do tatuażu. Polega on na wprowadzeniu pod skórę barwnika za pomocą igieł lub ostrzy, jednak na płytsze warstwy, niż w przypadku tatuowania. Taki makijaż, w przeciwieństwie do tatuażu, nie jest też na stałe. Chociaż efekt utrzymuje się długo, to wraz ze złuszczaniem się naskórka, barwnik stopniowo zanika. Jeśli więc chcemy, by makijaż wciąż wyglądał tak samo, należy co jakiś czas go uzupełniać.

Po co Ci trwały makijaż?

Makijaż trwały wykonuje się po to, by na co dzień nie wykonywać makijażu tradycyjnego. Podkreśla się nim wszystkie te elementy, które dana osoba chce mieć podkreślone, dzięki temu nie musi stosować kosmetyków do makijażu. Można w ten sposób delikatnie podkreślić urodę, wydobyć zalety i ukryć wady. Ten rodzaj makijażu stosuje się również u osób, u których choroba spowodowała wypadnięcie brwi i rzęs. Jeśli posiadamy blizny, plamy lub przebarwienia, to jest to dobry sposób, by je zatuszować. Za pomocą makijażu permanentnego można podkreślić:

  • brwi
  • linię rzęs na powiecie górnej i dolnej
  • usta.

Jak się wykonuje makijaż permanentny?

Makijaż zawsze powinna wykonywać kosmetyczka linergistka, osoba do tego przeszkolona, która dba o wszelkie środki bezpieczeństwa. Igły do wprowadzania barwnika powinny być sterylne, jednorazowe i hypoalergiczne, a sam barwnik pochodzenia naturalnego. W zależności od miejsca na twarzy, na którym wykonywany jest zabieg, może być on bolesny, dlatego stosuje się miejscowe kremy znieczulające. Dzięki temu zabieg jest w pełni bezbolesny i komfortowy. Wprowadzając dobrany kolorystycznie barwnik pod wierzchnie warstwy skóry, można skorygować brwi, usta i podkreślić oczy. W przypadku brwi można dorysować pojedyncze włoski, jeśli są one zbyt rzadkie, poprawić naturalny kształt, a nawet całkowicie go zmienić i skorygować asymetrię. Osoby, które mają bardzo jasne brwi, mogą je w ten sposób przyciemnić. Jest to jeden ze sposobów, by podkreślić oczy i wzmocnić ich oprawę. Drugim sposobem, jest wykonanie makijażu na górnej i dolnej powiece, czyli wykonanie kresek, które dają efekt eyelinera. W przypadku rzadkich rzęs stosuje się ich zagęszczenie, czyli delikatne kropki pomiędzy rzęsami. Usta można skorygować poprzez wyrównaniu asymetrii, zmianę konturu i uniesienie opadających kącików. Możemy je również optycznie powiększyć, poprzez odpowiednie cieniowanie kolorem, które daje efekt pełnych ust. Zaraz po zabiegu efekt jest bardzo mocny, jednak mija to po paru dniach. Dobrze wykonany makijaż trwały jest niewidoczny dla osób postronnych, delikatnie podkreśla on i koryguje urodę, powinno się unikać karykaturalnego efektu.

Pielęgnacja po zabiegu

Zabieg makijażu permanentnego, choć bezpieczny, narusza strukturę skóry, dlatego zaraz po jego wykonaniu może być ona zaczerwieniona i spuchnięta. Taki efekt jednak szybko mija, już tego samego dnia, dlatego nie należy się martwić o wygląd w pracy lub w szkole. Parę dni po zabiegu skóra zaczyna się łuszczyć, pielęgnacja w tym czasie powinna być delikatna i bardzo nawilżająca. Najlepiej stosować delikatne toniki, mleczka do mycia twarzy oraz silnie nawilżające kremy. Przez pierwszy tydzień należy zrezygnować z basenu i sauny, a przez kolejne dwa miesiące unikać słońca, dlatego lepiej wykonać makijaż w okresie jesienno-zimowym. Słońce również rozjaśnia barwniki, dlatego dla przedłużenia trwałości makijażu, powinno zrezygnować się z opalania. Efekt utrzymuje się od roku do pięciu lat. Jest to uzależnione od rodzaju zastosowanych barwników, stosowanej pielęgnacji i cech indywidualnych. Dla podtrzymania efektu, barwnik można raz na rok uzupełniać. Istnieją przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego, takie jak: ciąża, łuszczyca, cukrzyca, infekcje, choroby zakaźne, hemofilia, trądzik, czynna opryszczka, alergie, stany zapalne skóry oraz niektóre leki.

You may also like

Post A Comment