Jak działa krem do depilacji
Kosmetyki

Jak działa krem do depilacji?

By

W dzisiejszym świecie coraz więcej zwraca się uwagę na to, żeby kobiety depilowały rozmaite części ciała. Dlatego w sprzedaży pojawiają się elementy do depilacji lub golenia, w zależności od tego, co dana pani zechce zastosować. Ponieważ różne części ciała mają rozmaitą wrażliwość, nie każdy produkt może być zastosowany wszędzie.

Produkty do golenia lub depilowania

  • Golarka – to najbardziej popularny produkt, niezwykle często stosowany przez panie. Charakteryzuje się tym, że nawet w delikatnych miejsca można ją zastosować, bez obaw, że pozbywanie się włosów, będzie bolesne. Należy jednak uważać, żeby się nie skaleczyć. Taki sposób ma też inna wadę, a mianowicie taką, iż włosy po ogoleniu, odrastają mocniejsze i bardziej twarde. Ponadto odrastanie ich jest bardzo swędzące, zaś kolejne golenie musi być kilka dni później, gdyż odrastają bardzo szybko.
  • Depilator – to elektryczne urządzenie, które ma za zadanie wyrwać włosy z cebulkami. Jego obsługa jest bardzo prosta a działanie trwa o wiele dłużej niż w przypadku golarki. Niebywałą wadą jest to, iż sama depilacja jest bardzo bolesna, ponieważ wyrywa włosy z cebulkami. Raczej rzadko kto decyduje się na taki zabieg w miejscach delikatnych, czyli pod pachami oraz w okolicach bikini.
  • Kremy do depilacji – to ostatnimi czasy dość popularny produkt, który można zastosować do pozbywania się niechcianych włosów. Działa on na zasadzie, że wysusza i skrusza włoski, które mają być usunięte. Dzięki temu łatwo i bez problemu można się ich pozbyć nawet z wrażliwych części. Działanie kremu jest dłuższe niż golarki, gdyż włos musi odrosnąć i się zregenerować, zaś cebulka po działaniu kremu jest bardzo osłabiona. Kolejne włosy odrastają słabsze i często jaśniejsze. Wadą tego produktu jest to, iż może on uczulić delikatną skórę. Dlatego przed depilacją, należy zrobić próbę na wewnętrznej części nadgarstka, która pokaże, czy na skórze nie pojawią się niepożądane zmiany.

Jak działa krem do depilacji?

Jest to preparat, który zawiera rozmaite składniki, które mają za zadanie rozpuszczenie keratyny włosa. Działają jednak tylko na skórze, co powoduje, iż to, co jest pod skórą, czyli cebulka, nie będzie już miała tego działania. Po dłuższym czasie stosowania, cebulka także może być uszkodzona, dlatego włos może stać się słabszy, jednak wciąż będzie odrastał. Kremy do depilacji są o tyle lepsze od golarek, że golarka ścina włosy z wierzchu, a kiepskie urządzenie nie zetnie ich przy skórze tylko odrobinę wyżej, dzięki czemu odrastają szybko i są mocne. Działanie kremów do depilacji ma za zadanie skruszenie i zniszczenie włosa, a ponieważ działa na skórze i często wnika pod skórę, odrobinkę może niszczyć cebulki włosów.

Jak dobrać taki krem?

W sprzedaży jest bardzo dużo takich produktów, jednak biorąc pod uwagę, że część może uczulać, należy dokładnie sprawdzić skład, by nie kupić preparatu, którego i tak nie da się użyć. W każdym kremie powinna być specjalna szpatułka, którą zbiera się zniszczone włosy wraz z kremem. Należy jednak robić to pod prysznicem, by zaraz po zebraniu włosów, umyć miejsce depilowane delikatnym mydłem i ciepłą wodą. Preparat nie może zostać na skórze, by nie niszczył samego naskórka.

Gdzie można zastosować krem do depilacji?

W każdym miejscu, w którym chcemy pozbyć się włosów, można zastosować taki krem, ponieważ nie powoduje on bólu, dzięki czemu nawet delikatne miejsca, można spokojnie pielęgnować. Należy jednak postępować zgodnie z zasadami umieszczonymi na opakowaniu, gdyż to jednak preparat chemiczny. By nie zrobić sobie krzywdy, trzeba dokładnie zapoznać się ze składem kremu, z zastosowaniem i czasem, w jakim ma on zostać na skórze. Warto też sprawdzić informację, czy można po kremie do depilacji zastosować jakiś dodatkowy produkt, czy kąpiel z dodatkami zapachowymi, gdyż może się skończyć to sporym uczuleniem.

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.