Jak spakować kosmetyki do samolotu
Kosmetyki

Jak spakować kosmetyki do samolotu?

By

Podróż samolotem wymusza rozsądek podczas pakowania się. Do wnętrza zabrać można tylko bagaż podręczny, resztę rzeczy transportuje się jako bagaż rezerwowany, do którego nie ma dostępu podczas lotu. W podręcznym znaleźć muszą się więc te przedmioty, które będą w tym czasie niezbędne, m.in. kosmetyki. Należy zadbać o ich właściwe zabezpieczenie, jak również ograniczyć swój bagaż do minimum, przez co będzie bardziej ekonomiczny.

Kosmetyki w samolocie

Wybór kosmetyków, które chce się zabrać ze sobą w podróż, musi być przemyślany. Niektóre produkty będą wymagały zastosowania dodatkowych opakowań, zwłaszcza jeśli w oryginale występują w dużych – trzeba będzie je przelać lub przesypać do mniejszych. Stosuje się pojemniki mieszczące do 100-200 ml kosmetyków takich jak dezodoranty, kremy, balsamy, szampony, pasty. Opakowania tzw. podróżne są bardzo wygodne do transportu i łatwo zmieszczą się w bagażu podręcznym. Niekiedy dostępne są w sklepach kosmetycznych i drogeriach. To jeszcze nie wszystko – przygotowane tak kosmetyki należy umieścić w plastikowej torebce ze szczelnym zamknięciem. Najpraktyczniejsze będzie strunowe. Dopuszczane są torebki czy woreczki do 1l objętości, tak więc wolne miejsce można będzie wykorzystać i zmieścić tam inne produkty, na przykład podkład, puder, szminkę, cienie do powiek itd. Tak przygotowany zestaw kosmetyków wystarczy włożyć do walizeczki lub kuferka kosmetycznego czy też tradycyjnej kosmetyczki. Dzięki wiedzy, jak spakowac kosmetyki do samolotu, unika się przestojów i problemów podczas kontroli bezpieczeństwa. Warto też poświęcić trochę czasu na zabezpieczenie poszczególnych preparatów we właściwy sposób. Jeśli w kosmetyczce znajdą się szklane buteleczki, należy je czymś owinąć, co zminimalizuje ryzyko stłuczenia się i wylania zawartości. Opakowania zawierające płyny i żele powinny zostać włożone do torebek foliowych, przez co nawet w sytuacji, gdy coś się z nich wydostanie, nie będzie zagrażało reszcie bagażu.

Pakowanie kosmetyków na podróż

Umiejętność wyboru tylko najpotrzebniejszych preparatów bardzo ułatwia pakowanie kosmetyków na podróż. Dzięki temu zmniejszy się ich ilość, co pozwoli na mniejszy stres przy wchodzeniu z bagażem w obszar kontroli bezpieczeństwa. Warte uwagi są na przykład:

  • produkty 2 w 1 lub 3 w 1 – zawsze oznaczają oszczędność miejsca. W takiej formie występują np. szampony, żele myjące, odżywki, podkłady do twarzy.
  • kosmetyki o dodatkowych możliwościach – żeby zaoszczędzić miejsce, można zabrać mydło tonizująco-nawilżające zamiast osobno mydła, toniku i żelu myjącego.
  • kosmetyki, które można porcjować i przekładać. Cienie, puder, róż i podobne w sprzedaży występują w większych opakowaniach. Można jednak użyć rodzaju pudełka z przegródkami lub organizera, żeby zmieścić w jednym pojemniku wszystkie te kosmetyki bez ryzyka, że się rozsypią.
  • pielęgnujące, nawilżające i odświeżające chusteczki – w podróży będą idealne, nie tylko podczas lotu, ale i później. Zabranie ze sobą paczki chusteczek pozwoli zrezygnować z osobnych preparatów o wspomnianych właściwościach.

Ciągle w podróży – wydajne pakowanie kosmetyków

Osoby, które regularnie podróżują samolotem, mogą ułatwić sobie transport kosmetyków, wykorzystując wielokrotnie te same, niewielkie opakowania podróżne. Dobrym pomysłem będzie też zaopatrzenie się w zestaw worków i torebek foliowych z zamknięciem strunowym. Przydadzą się nie tylko do spakowania wszystkich kosmetyków razem, ale również do zabezpieczenia szczególnie sypkich bądź problematycznych opakowań produktów typu wiecznie rozsypujące się cienie do powiek. Mając zamiar często podróżować, można przygotowywać się też poprzez gromadzenie tzw. próbek różnych kosmetyków. Takie próbki dostać można w drogeriach, sklepach kosmetycznych, na promocjach, jak również bywają czasami dołączone do prasy kobiecej lub większych zakupów. Ważą o wiele mniej, zajmują mniej miejsca, a sprawdzają się świetnie (zwłaszcza jeśli są to znane i lubiane produkty). Do tego po zużyciu możliwe jest natychmiastowe pozbycie się opakowania.

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.