Jak zrobić makijaż krok po kroku
Makijaż

Jak zrobić makijaż krok po kroku?

By

Każda kobieta marzy o pięknym wyglądzie, lecz nie każda go posiada. Każdy pragnie być lepszy nie tylko od innych, ale także od samego siebie. Nawet atrakcyjne przedstawicielki płci pięknej, lubią podkreślać swoje zalety. Choć wielu panów twierdzi, że jest to zbędna czynność, jednocześnie oni sami żartują z tych pań, które tego nie robią. W rzeczywistości nałożenie takiego makijażu, aby wyglądać lepiej, a jednocześnie naturalnie, jest sztuką samą w sobie. Rzeczą którą powinien zawierać każdy poradnik, jest kolejność nakładania kosmetyków.

W jakiej kolejności nakładać kosmetyki do makijażu?

 1. Pierwszym krokiem jest zawsze oczyszczenie skóry. Dopiero teraz można nakładać krem do twarzy, czy inne ulubione serum. Po delikatnym nałożeniu trzeba oczywiście odczekać, aż substancje się wchłoną.
 2. Baza pod makijaż– element obowiązkowy i znany wszystkim kobietom. Powinna zostać rozprowadzona równomiernie. Jej zadaniem jest wygładzenie skóry i przedłużenie trwałości później nałożonego makijażu.
 3. Podkład – w przypadku skóry bez niedoskonałości dobrym zastępstwem może być lżejszy krem BB lub CC. Przy rozprowadzaniu skuteczne są pędzle lub specjalna gąbka. Ci którzy lepiej sobie radzą, mogą używać swoich palców. Przy wyborze preparatu najlepiej kierować się cechami swojej skóry, oraz jej kolorytem. Rozprowadzić go należy na całej twarzy, aż po linię żuchwy. Rozsmarowanie także na ustach i powiekach, daje większą trwałość.
 4. Korektor pod oczy do ukrycia niedoskonałości – w przypadku twarzy z widocznymi krostkami lepiej jest posłużyć się wcześniej kosmetykiem kryjącym. Należy go nałożyć punktowo na niedoskonałości. W sklepach dostępne są różne kolory. Zielony jest najodpowiedniejszy do zamaskowania krostek, oraz zaczerwień. Jednak nie należy przesadzać w jego nakładaniu. Żółty wspaniale ukrywa sińce oraz pozostałości po niedospaniu. W przypadku tego koloru, należy go nałożyć pod oczy, przed podkładem. Różowy sprawia, że twarz jest wizualnie jaśniejsza. Fioletowy jest doskonały dla osób z drobnymi bliznami, żółtymi plamami, piegami oraz oparzeniami słonecznymi. Biały korektor jest z kolei przeznaczony do rozświetlenia części centralnej twarzy.
 5. Puder dla skóry przetłuszczonej, albo transparentny. W przypadku bardzo jasnej cery, na tym kroku można ją trochę przyciemnić, ale kolor powinien być zbliżony do naturalnego.
 6. Cienie do powiek. Wśród polskiego narodu, dużo większą popularnością cieszą się te, o kolorze zbliżonym do ludzkiej skóry. Jest to doskonały wybór w przypadku Słowianek, gdyż one najlepiej pasują do ich typu urody. Dla niebieskookich zalecić można cienie o kolorach: brązowy, beżowy, złoty, albo śliwkowy. Dla szarookich wspaniałe są: błękit, fiolet, czy beż. Nasi niecodzienni zielonoocy z kolei powinni lubować się w brązowym, granatowym, fioletowym, oraz oczywiście beżowym. Ostatni kolor oczu, czyli piwny, najlepiej komponuje się z fioletem, błękitem, granatem, oraz ciemną zielenią. W celu wizualnego podkreślenia oczu można rozprowadzić pędzelkiem cienie na całych powiekach, aż po brew.
 7. Kredka do oczu. Po narysowaniu cienkiej linii, przy użyciu wacika najlepiej jest jeszcze wetrzeć ją pomiędzy rzęsy. W przypadku niewyspania i napuchniętych oczu przydatna jest biała kredka. Wystarczy narysować kreskę w wewnętrznym kąciku oka, na dolnej powiece. Nie rozprowadzaj jej, doda to wrażenia świeżości twarzy.
 8. Tusz do rzęs.
 9. Brwi – a dokładnie poprawa wizualna przy pomocy cieni, kredki lub pomadki. Dobrze jest wcześniej je wyregulować.
 10. Róż na policzki, rozświetlacz – zasada jest jedna, usta i policzki powinny być tej samej kolorystyki. Delikatnie nakłada się go pędzlem na kości policzkowe, lub pod nimi.
 11. Coś na usta, czyli pomadka lub błyszczyk. Można te użyć szminki, ale na co dzień dużo lepiej sprawdza się pomadka.

Posiadając wiedzę, jak zrobić makijaż krok po kroku można z czasem samodzielnie zmieniać styl makijażu i dostosowywać go do aktualnych potrzeb. Z czasem i nabieraniem większej wprawy, cały zabieg nie powinien trwać więcej niż 15 minut.

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.