Jaki krem do twarzy wybrać
Kosmetyki

Jaki krem do twarzy wybrać?

By

Trudno obecnie znaleźć kobietę, która nie używa w ogóle kosmetyków, nawet, jeśli byłby to tylko krem do twarzy. Jest to podstawowa ochrona przed codziennymi zanieczyszczeniami oraz wysuszaniem skóry. Dlatego wybór kremu do twarzy jest bardzo istotny. Nie powinno się brać pierwszego z brzegu, gdyż oprócz tego, że nie podziała, może też zaszkodzić, na przykład uczulając daną osobę. Należy także pamiętać, że nawet idealnie dobrany krem do twarzy musi być wymieniany co 2 lata lub wcześniej, ponieważ po 2 latach nie będzie działał. Między innymi dlatego, że składniki przyzwyczajają się do skóry i przestają działać.

Jaki krem do twrazy wybrać? Rodzaje kremów

  • Tłusty – doskonale nadaje się do cery bardzo wysuszonej, która nie tyle powinna być nawilżona, co odpowiednio natłuszczona. Dzięki temu będzie miała ona odpowiednią ilość składników natłuszczających, żeby wyglądać zdrowo i promiennie.
  • Półtłusty – doskonale nadaje się do cery mieszanej, ponieważ ma składniki natłuszczające oraz nawilżające. Cera mieszana zaś jest połączeniem fragmentów tłustych oraz suchych na twarzy. Zwykle cera mieszana tworzy literę T, gdzie czoło, nos oraz podbródek są tłuste, zaś policzki suche.
  • Nawilżający – to krem zalecany do cery tłustej oraz mieszanej, szczególnie, jeśli część tłusta nie jest tak uciążliwa. W takiej sytuacji odrobinę natłuszczenia doskonale zda egzamin w pielęgnacji twarzy, zaś elementy nawilżające bardzo solidnie odżywia całą twarz, powodując, że będzie zdrowa i promienna.
  • Przeciwzmarszczkowy – tego rodzaju kremy zalecane są dla osób w pewnym wieku, w którym powoli zaczynają się pojawiać pierwsze zmarszczki. Nie powinno się go stosować dla młodych ludzi, gdyż działanie ów krem ma dość intensywne, przez co młodej skórze może zaszkodzić. Dla osób po 30 – 40 roku życia, są już jak najbardziej zalecane. W takim przypadku należy jeszcze dobrać produkt, który nie będzie nas uczulał.
  • Nawilżająco-matujący – to produkt, przeznaczony dla cery mieszanej oraz dojrzałej. Zwykle stosuje się go, gdy część twarzy jest sucha, zaś część tłusta ma tendencje do błyszczenia. By unormować całą twarz, potrzebny jest krem, który nawilży cerę, ale również będzie matował konkretne miejsca, skłonne do połysku.

Wybór kremu zależy od rodzaju skóry. Każdy z nich ma swoje działanie i dopasowanie jest niezwykle ważne. W doborze takich produktów, bardzo istotne jest, żeby sprawdzić, czy dany krem nie uczuli. Najprościej jest sprawdzić na twarzy i obserwować, czy nic złego się nie dzieje. W przypadku, gdy zauważymy, iż skóra zaczyna piec lub swędzieć, gdy pojawi się zaczerwienienie lub wysypka, oznacza to, że krem jest źle dopasowany, ponieważ ma składniki uczulające. W takiej sytuacji nie wolno patrzeć na to, że krem mamy jeszcze cały, tylko go wymienić na inny, który nie uczuli. Warto też pamiętać, które kremy nie uczulają, po to, by po maksymalnie 2 latach je wymienić na inny, równie dobrze działający. Kremy, nawet najlepsze, muszą być wymieniane, by ciągle działały.

Kiedy zaczynać stosować kremy do twarzy?

Z pewnością nie mogą to być dzieci, gdyż ich skóra nie potrzebuje dodatkowej pielęgnacji, chyba, że w ogóle skóra takiego dziecka wymaga dodatkowych działań. W takiej sytuacji jednak są to preparaty lecznicze a nie zwykły krem. Kiedy zaś zacząć stosować kremy? Już nastolatkowie, którzy mają spore problemy z trądzikiem, powinny stosować preparaty przeznaczone dla nastolatków. Będą to produkty dokładnie do nich dostosowane, które mają za zadanie oczyścić skórę z nadmiaru zanieczyszczeń oraz tłuszczu, tak często pojawiającego się na twarzy nastolatka. Dzięki temu regularnie pojawiające się wypryski na młodej twarzy będą oczyszczane i skóra będzie się prezentowała o wiele ładniej, niż bez pielęgnacji.

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.