Jaki krem pod oczy wybrać
Kosmetyki

Jaki krem pod oczy wybrać?

By

Okolice oczu z reguły są bardzo delikatne. Trudno więc dziwić się, że to właśnie w tym miejscu skóra jest najcieńsza i najbardziej podatna na urazy. Niestety z tego samego względu szybko ukazują się na niej pierwsze objawy starzenia. Dlatego krem pod oczy musi podołać pielęgnacji tego delikatnego obszaru twarzy.

Dlaczego zwykły krem nie wystarczy?

Skóra pod oczami różni się od tej w innych okolicach twarzy. Jest przede wszystkim cieńsza i często bardziej narażona na drażnienie, w wyniku pocierania oczu. Dlatego kosmetyki przeznaczone do jej pielęgnacji muszą mieć lekką formułę i odpowiednią ilość składników aktywnych o działaniu przeciwdziałającym starzeniu się skóry.

Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji okolic oczu podlegają też nieco innym regulacjom dotyczącym kontroli zanieczyszczenia mikrobiologicznego kosmetyków. Oznacza to, iż kremy pod oczy z zasady są lepiej chronione przed chorobotwórczymi drobnoustrojami, a zatem ich stosowanie w okolicy oka jest bezpieczniejsze.

Kremy na okolice oczu najczęściej sprzedawane są w dużo mniejszych opakowaniach niż pozostałe produkty, co przekłada się na sugerowaną ilość preparatu koniecznego do użycia na danej powierzchni, który jest mniejszy niż w przypadku reszty twarzy.

Formuła podstawą dobrego kosmetyku

Na to, jaki krem pod oczy wybrać powinna dana osoba, wpływa bardzo wiele czynników. Istotny jest w tym przypadku wiek, tryb życia oraz problem, jakim dotknięta jest okolica oka. Kremy pod oczy z zasady charakteryzują się lekką formułą, pozbawioną ciężkich olejów czy maseł roślinnych. Częstą postacią kremu przeznaczonego do pielęgnacji okolic oczu jest mus lub żel. Ten drugi szczególnie dobrze sprawdza się u osób zmagających się z opuchlizną i tak zwanymi „workami” pod oczami. Musy z kolei przeznaczone są dla osób ze skórą wrażliwą, która łatwo ulega zaczerwienieniu w wyniku pocierania.

Wyselekcjonowane składniki do specjalnych zastosowań

Wiele osób zastanawiając się nad tym, jaki krem pod oczy kupić, sugeruje się jedynie powierzchownie przeczytanymi etykietami. Warto wziąć jednak pod uwagę, jaki rodzaj składników powinien znajdować się w wybieranym przez nas produkcie, by był on faktycznie skuteczny. Ich celem jest zwiększenie napięcia skóry, nawilżenie, zmniejszenie opuchlizny, niwelowanie zmarszczek i przywrócenie promiennego spojrzenia.

Do najbardziej skutecznych składników używanych w kremach do pielęgnacji okolic oczu należą:

  • kofeina
  • kwas hialuronowy
  • witamina C
  • witamina A
  • wyciąg z ogórka
  • wyciąg z zielonej herbaty
  • biotyna

Jak poprawnie używać kremu pod oczy?

Każdy preparat osiąga największą skuteczność przy jego poprawnym stosowaniu. Podobnie jest również w przypadku kosmetyków pod oczy, których charakterystyczne własności powinny zostać zachowane, by spełniały one swoją funkcję najlepiej jak to możliwe.

Nakładanie kremu powinno być możliwie najbardziej higieniczne, co wiąże się nie tylko z koniecznością oczyszczenia twarzy i umycia rąk przed użyciem preparatu, ale również jego aplikacją bez dotykania kosmetyku w pojemniku. W praktyce oznacza to, iż krem w tubce należy wycisnąć na dłoń bez dotykania palcem wylotu opakowania, a kosmetyk w słoiczku nanosić na skórę za pomocą umytej szpatułki.

Krem powinien być również delikatnie wklepywany pod oczami oraz pod łuk brwiowy, z zachowaniem ostrożności, by nadmiernie nie naciągać skóry. Kosmetyk warto przechowywać w lodówce, zwłaszcza jeśli docelowo ma on niwelować opuchliznę czy cienie pod oczami. Zadba to o dodatkowy efekt chłodzący, przynoszący nie tylko ulgę, ale również efekty.

Wybierając kosmetyk „do zadań specjalnych”, jakim niewątpliwie jest ten przeznaczony do pielęgnacji okolic oczu, warto zwrócić uwagę zarówno na jego skład, jak i sposób użycia. Odpowiedni preparat może zapewnić powrót świeżego i wypoczętego wyglądu.

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.