Jaki makijaż do czerwonej sukienki
Makijaż

Jaki makijaż do czerwonej sukienki?

By

Przed wyjściem na większe uroczystości kobiety głównie zastanawiają się nad kolorem czarnym i czerwonym. Elegancka czerwona sukienka doda blasku i jest mile widziana na każdej uroczystości. Makijaż do czerwonej sukienki jest trudną kwestią, gdyż intuicyjnie, najrozsądniejszy byłby zarówno intensywny, jak i delikatny. Jest to bardzo trudna decyzja, dlatego zazwyczaj kobiety zakładają swój standardowy make up.

Makijaż, a czerwona sukienka

Należy najpierw zadać sobie pytanie, na jaką okazję, ma on być zrobiony. W przypadku takiego wydarzenia jak wesele, jak najbardziej można wybrać mocną stylizację i mocny makijaż. Nie powinno się jednak pozwolić sobie na taką zabawę w przypadku np. studniówki, wokół której krąży wiele reguł, których nie wolno złamać. W takim przypadku najlepszy byłby delikatny makijaż jedynie podkreślający urodę. Nikt nie mówi, że czerwone sukienki można nosić tylko na specjalne okazje. Prezentuje się ona tak samo dobrze w przypadku zwykłego dnia.

Jak powinny wyglądać poszczególne elementy make up?

Usta czerwone:

Najbardziej klasycznym zestawieniem jest połączenie czerwonej szminki z czerwoną sukienką. Sprawia to, że kobieta nie tylko wygląda elegancko, ale także zmysłowo. Mimo to takie zestawienie sprawdzi się przy większości okazji. Nie oznacza to jednak, że nie można używać innych kolorów, jednak najlepsze są ewentualnie barwy zbliżone do czerwonego. Czerwona szminka prezentuje się najlepiej na blondynkach i brunetkach.
W celu osiągnięcia pięknej czerwieni, najlepiej jest zastosować płynną matową pomadkę.

 1. Za pomocą czerwonej konturówki obrysuj usta.
 2. Pomaluj usta pomadką i ciesz się trwałością i intensywnością ust.
  Czerwona sukienka i usta tego samego koloru mają pewne ograniczenia. W przypadku tego typu zestawienia, samo centrum stanowią usta. Oznacza to, że to one mają się wyróżniać, czyli dodanie mocnych kolorystycznie cieni jest bardzo złym pomysłem. Najlepiej jest zastosować te w kolorze zbliżonym do odcienia skóry, albo w ogóle z nich zrezygnować. Jedyne co jest potrzebne, to tusz do rzęs, kredka do podkreślania oczu i rozświetlacz, aby skóra nabrała zdrowej barwy.

Usta nude:

To zestawienie oznacza, że makijaż koncentruje się na oczach. Najlepszym wyborem jest tzw. smoky eye, lub złoty. Niestety nie prezentuje on się dobrze przy codziennych wyjściach, za to jest wręcz wspaniałym wyborem przy ważnych okazjach. Jest to mocny makijaż, w którym występuje efekt tzw. „przydymionego” oka.

Kolory cieni:

 • odcienie brązu,
 • szarości,
 • czerni,
 • granatu.

Makijaż oka krok po kroku

 1. Standardowo zaczynamy od nałożenia bazy.
 2. Na powiece tworzymy podstawę makijażu, poprzez zmatowanie jej cielistym cieniem.
 3. Należy wziąć puchaty pędzel i podkreśl „załamanie” powieki.
 4. Bierzemy nieco ciemniejszy cień i delikatnie rozcieramy go w zewnętrznym kąciku oka.
 5. Teraz zaczynają się schody. Potrzebny będzie mniejszy pędzelek by rozprowadzić czarny odcień, w taki sposób, aby percepcyjnie przechodził stopniowo z ciemnego koloru do jaśniejszego.
 6. Pozostało już tylko wziąć czarną kredkę, w celu podkreślenia linii rzęs. Należy pamiętać, aby delikatnie ją rozetrzeć.

Makijaż dzienny

Najlepszy make up, to taki, który podkreśli naturalną urodę, a jednocześnie nie zajmie dużo czasu. W przypadku makijażu na co dzień, najlepiej jest zastosować taki, który podkreśla naturalną urodę. Czyli dla blondynki najlepszy jest ten, który współgra z ich urodą. Nie może być mocny, za to róż na policzkach jest najlepszym przyjacielem. Brwi wystarczy delikatnie podkreślić jasnym cieniem, a usta – używając brzoskwiniowej pomadki. Co dla brunetek? W przypadku tych pań, brwi ładnie wyglądają przy podkreśleniu ich brązową kredką, oraz usta typu nude. Panie te powinny także pamiętać o rozświetleniu swojego wizerunku poprzez bronzer, albo róż do twarzy w odcieniu brzoskwiniowym. W czerwonych sukienkach zawsze wygląda się elegancko. Dzięki użyciu właśnie takiego make up, można wyglądać tak, także podczas zwykłego dnia.

You may also like

Post A Comment

Your email address will not be published.